Učešće Poliklinike Human u svetskim kliničkim studijama

Kliničke studije su ispitivanja koja se vrše na ljudima u cilju utvrđivanja kliničkog dejstva leka, identifikacije neželjenih reakcija, odnosno utvrđivanja njegove efikasnosti i bezbednosti. Strogi regulatorni zahtevi za odobravanje i sprovođenje kliničkih ispitivanja u našoj zemlji su pod jednako visokim nivoom kontrole kao što je to slučaj u najrazvijenijim zemljama sveta.

U toku trajanja studija neophodno je praćenje zdravstvenog stanja pacijenata koje uglavnom podrazumeva i laboratorijsko praćenje određenih parametara.

Poliklinika Human ispunjava sve stroge zahteve i standarde koji su neophodni da bi bili podrška kliničkim studijama. Akreditovane laboratorije za biohemjska, mikrobiološka i patohistološka ispitivanja obezbeđuju pouzdanu i brzu analizu biološkog materijala.

Poliklinika Human predstavlja referentnu lokalnu laboratoriju za praćenje ispitanika 6 kliničkih studija. Možemo se pohvaliti dugogodišnjim iskustvom jer su prva ispitivanja ovog tipa urađena 2014-te godine.